Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Młodzi – młodym '' Jak żyć zdrowo na sportowo''

            W dniu 18 XI 20145r. W ramach realizacji zdrowotnego programu profilaktycznego '' Trzymaj formę'' w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczennic gimnazjum przedstawicielami młodzieży kl. 1L.O im. Śniadeckich w Zgorzelcu.

            Celem przedsięwzięcia było przekazanie młodym ludziom jak duży wpływ na zdrowie ma właściwe odżywianie oraz aktywność ruchowa.

Czytaj więcej...

"Korczak i jego dzieci"

        W dniach 26-29 października w Zespole Szkół w Węglińcu została przygotowana wystawa której tematem był "Korczak i jego dzieci". Wystawa ze zbiorów Domu Spotkań z Historią  poszerzyła wiedzę o Korczaku i jego działalności.
        Kontynuacją losów żydowskich dzieci jest realizacja projektu "Krokus" w ramach współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.
        Żółte krokusy sadzone są każdego roku dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które zostały zamordowane w wyniku II wojny światowej i Holokaustu. Żółty kolor kwiatów przypomina kolor gwiazdy Dawida, którą Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez

Czytaj więcej...

Zmiana porannych kursów autobusów szkolnych

Uwaga!

       Od poniedziałku 23.11.2015r. nastąpi zmiana porannych kursów autobusów szkolnych:

  1. z Czerwonej Wody:

Kuźniczyska – 7:20

Kościelnik – 7:20

BZMO – 7:25

Szkoła przez przystanek główny – 7:30

  1. ze Starego Węglińca:

Dęby – 7:40

Dom Kultury – 7:45;

  1. z Zielonki – 8:05.

       Przypominam, że zgodnie z „Regulaminem przewozów autokarami szkolnymi” uczeń ma obowiązek przybyć na przystanek 5 minut przed planowanym odjazdem.

          Więcej szczgółów w zakładce "Komunikaty i zarządzenia".

 

Święto Niepodległości 2015

Czym jest niepodległość? Co to jest wolność? To pytania, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy, kto uważa się za Polaka.

Uroczystość w przeddzień Święta Niepodległości dała możliwość  młodzieży ZS w Węglińcu poznać wydarzenia i postaci historyczne, dzięki którym nasza Ojczyzna jest wolnym, suwerennym krajem. Wraz z honorowymi gośćmi mogliśmy obejrzeć występ, który przypomniał wydarzenia 1918r. oraz skłonił do głębokiej refleksji nad słowem „Polska”.

Po wydarzeniach w WCK, wszyscy w uroczystym szyku przeszli pod pomnik Rodzin z Kresów Wschodnich na Skwerze Podolskim. Tutaj por. Zygmunt Kwiecień, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, Dyrektor ZS w Węglińcu oraz pozostali goście złożyli kwiaty i znicze. Były też znicze od młodzieży szkolnej. Zwieńczeniem tego dnia było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

galeria

Dzień Edukacji Narodowej 2015

                Wiązanki kwiatów, życzenia dla nauczycieli, odświętne stroje uczniów… Takie obrazy to znak, że obchodzimy w szkole ważne święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki 2015

Festiwal Nauki 2015

            Tym razem na Dolnośląski Festiwal Nauki pojechaliśmy do Jeleniej Góry. To już XVIII edycja tej imprezy. Tegoroczne hasło to „Światło nauki”.

Czytaj więcej...